مجمع خیرین سلامت استان همدان شرکت امداد افزار هگمتانه | Emdad Afzar Hegmataneh
امروز : سه شنبه ، 1 اسفند 1396
 

کد مطلب:  751 تاریخ انتشار:  1396-08-30 - 19:32 تعداد بازدید:  104
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

همایش سلامت قلب

اخبار

حضور بیش از  700 دانش‌آموز  در همایش سلامت قلب
 
 
دومین روز همایش سلامت قلب و عوامل تأثیرگذار بر آن با شعار «مواظبم باش» با حضور پرشور بیش از  700 نفر از دانش‌آموزان در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.
 
صبح امروز دومین روز همایش سلامت قلب و عوامل تاثیرگذار بر آن با شعار «مواظبم باش» با حضور  پرشور بیش از  700 نفر از دانش‌آموزان در مرکز همایش‌های دانشگاه علوم پزشکی همدان برگزار شد.
 
در این همایش برنامه‌های متنوعی به زبان ساده و کودکانه اجرا شد و پیام‌های بهداشتی در خصوص سبک زندگی و سلامتی به دانش‌آموزان ارائه شد.
 
قائم مقام رئیس دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به نقش ورزش در سلامتی و تندرستی خطاب به دانش‌آموزان اظهار کرد: وعده صبحانه وعده بسیار مهم در رژیم غذایی افراد است، چاقی و اضافه وزن از مشکلات مهم جوامع امروز محسوب می‌شود و یکی از دلایل مهم چاقی نخوردن صبحانه است.
 
دکتر رشید حیدری‌مقدم با تأکید بر اینکه تحرک بدنی و فعالیت ورزشی باید سرلوحه زندگی افراد قرار گیرد، ‌گفت: لازم است برای حفظ سلامت افراد مصرف غذاهای آماده به حداقل برسد زیرا توجه نکردن به این موضوع اختلال عملکرد کبد و چاقی کاذب ایجاد می‌کند.
 
وی دانش‌آموزان را به درست نشستن، توجه به اسکلت بدنی و پرهیز از حمل کوله‌پشتی‌های سنگین فرا خواند و افزود: حداکثر وزن کیف و کوله پشتی دانش‌آموزان باید 10 درصد وزن آنان باشد که متأسفانه  این میزان بیشتراز  85 درصد است و وزن کوله‌پشتی‌ها بیش از استاندارد مورد نظر است.
 
مصطفی خزاعی مدیر‌کل آموزش و پرورش استان همدان با تشکر از دست‌اندرکاران اجرای این برنامه هدف از برگزاری این همایش را افزایش اطلاعات دانش‌آموزان در مورد مسائل بهداشتی و سلامت دانست و ابراز امیدواری کرد بیش از پیش شاهد برنامه‌های مشترک اداره‌کل آموزش پرورش، دانشگاه علوم پزشکی همدان و مجمع  خیرین سلامت استان همدان باشیم.
 
قرائت قرآن با همخوانی دانش‌آموزان، اجرای برنامه توسط گروه عمو صفا و گیگیلی‌ها، اجرای سرود توسط گروه نونهالان  مجمع خیرین سلامت، انجام حرکات ورزشی با رهبری دکتر حیدری‌مقدم و سخنرانی دکتر تن‌آسا فوق‌تخصص قلب کودکان، اجرای تئاتر سلامت قلب، رونمایی از کتاب «مواظبم باش» و اهدای جوایز به دست‌اندرکاران برنامه از جمله برنامه‌های اجرا شده در این مراسم بود.
بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

7643ت5ت4

کلیه حقوق این سایت متعلق به مجمع خیرین سلامت استان همدان می باشد