مجمع خیرین سلامت استان همدان شرکت امداد افزار هگمتانه | Emdad Afzar Hegmataneh
امروز : سه شنبه ، 1 اسفند 1396
 

کد مطلب:  749 تاریخ انتشار:  1396-08-10 - 17:23 تعداد بازدید:  133
ارسال به دوستان
نسخه چاپی

ایجاد مکانی مناسب برای مرکز طب تسکینی حمایتی درهمدان

اخبار

 
ایجاد مکانی مناسب برای مرکز طب تسکینی حمایتی در همدان :
 
نشست مقدماتی آشنایی مسئولان دانشگاه علوم پزشکی و کانون سرطان همدان با مرکز پیشگیری و کنترل آلا و پیش زمینه‌های مورد نیاز برای راه‌اندازی طب تسکینی حمایتی از بیماران صعب‌العلاج در استان برگزار شد.
 
به گزارش پایگاه معاونت اجتماعی وزارت بهداشت، قائم مقام رییس دانشگاه و معاون امور اجتماعی در این نشست از ایجاد مکانی مناسب برای مرکز طب تسکینی حمایتی خبر داد و برای ایجاد فضا و مکانی مناسب در بیمارستان امام خمینی‌(ره) به عنوان مرکز طب تسکینی حمایتی قول مساعد پیگیری داد.
 
دکتر رشید حیدری‌مقدم پیگیری لازم برای تشکیل تیم مراقبتی و حمایتی را خواستار شد و از عقد تفاهم‌نامه با مرکز پیشگیری و کنترل سرطان آلا در آینده نزدیک و در اولین جلسه هیئت رییسه دانشگاه خبر داد و افزود: آموزش تیم در قالب تفاهم‌نامه انجام می‌شود.
 
وی با بیان این‌که کشور ما دارای منابع محدود و مشکلات زیاد است، گفت: برای بهبود وضع کشور باید تلاش کنیم یک قدم جلوتر باشیم و به منظور دستیابی به این هدف لازم است از تجربه‌های کشورهای پیشرفته استفاده کنیم.
 
قائم مقام رییس دانشگاه و معاون امور اجتماعی دانشگاه با اشاره به حاکمیت داشتن خیریه‌ها و سمن‌ها در کشورهای توسعه‌یافته گفت: تجربه نشان داده است که هر جا ردپایی از دولت بوده به جایی نرسیدیم و باید نگاه‌ها به سمت استفاده از ظرفیت تشکل‌ها و سازمان‌های مردم‌نهاد تغییر یابد.
 
وی افزود: باید همه با هم با بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود و با رهبری واحد، تلاش کنیم که درد مردم کاهش یابد و افراد در قالب تیم مراقبت‌های حمایتی به زندگی عادی برگردند.
 
رییس حوزه ریاست دانشگاه نیز با خوشامدگویی و معرفی اعضای جلسه در مورد اهمیت طب تسکینی حمایتی از بیماران صعب‌العلاج مطالبی بیان کرد.
 
مهندس غلامحسین فلاحی‌نیا در نظر گرفتن تیمی در دانشگاه برای مراقبت‌های تسکینی حمایتی را خواستار شد و گفت: با تشکیل این تیم می‌توان در قالب طرح کارورزی از ظرفیت دانشجویان رشته‌های مرتبط در واحد حمایتی تسکینی استفاده کرد.
 
مدیرعامل کانون سرطان همدان نیز با بیان این‌که آموزش اجتناب از عوامل خطر و تشخیص زود‌رس از اهداف انجمن سرطان است، گفت: بررسی مدل‌های پژوهشی مختلف در حوزه سرطان و به طور مثال موتاسیون‌های ژنتیکی لازم است.
 
دکتر محمد عباسی، پرهیز از اقدامات خرافی و انجام درمان‌های منطقی را برای بیماران سرطانی مهم خواند و گفت: در این راستا از گروه‌های اجتماعی برای ارائه آموزش‌های لازم به مردم استفاده شده است.
 
وی، حضور روانشناس سلامت و دکترای تغذیه را برای بهبود بیماران سرطانی مهم خواند و گفت: هدف کانون سرطان همدان آموزش و پژوهشهای بومی در خصوص سرطان است.
 
مدیر عامل مجمع خیرین سلامت همدان نیز با اشاره به ظرفیت‌های مجمع خیرین سلامت در مورد سرطان اظهار کرد: کلمه سرطان ترسناک است اما کانون سرطان همدان برای کاهش این نگرانی‌ها راه‌اندازی شده است و مجمع خیرین سلامت برای تعامل با دانشگاه به منظور راه اندازی مرکز طب تسکینی حمایتی آمادگی کامل دارد.
 
دکتر صبا با بیان این‌که در شش ماه گذشته حدود ۳۵۰ میلیون تومان در حوزه بیماران سرطانی نیازمند هزینه شده است؛ به اقدامات رایگان گروه مددکاری مجمع خیرین سلامت اشاره کرد و گفت: بخش مددکاری عالمانه، هدفدار و تاثیرگذار در راستای اهداف مجمع گام برمی‌دارد.
 
وی با اشاره به این‌که نیروی پزشکی متخصص در مجمع خیرین سلامت باید افزایش یابد، کارهای حمایتی در خصوص بیماران سرطانی را با توجه به افزایش ظرفیت دانشگاه علوم پزشکی همدان، خواستار شد و گفت: هر قدمی برای رفاه و آسایش مردم برداشته شود موجب نزدیکی به خداوند است.
 
روانپزشک و عضو هیات علمی دانشگاه با تاکید بر این‌که پیشگیری و آموزش در کشور ما باید بیشتر مورد توجه باشد، نبود روحیه کار تیمی را از مشکلات دانست.
 
دکتر علی قلعه‌ایها گفت: مردم عادی تشنه آموزش هستند و تحقیقات نشان داده است که بهورزان در خصوص آموزش پیشگیری از سرطان برست و انجام پاپ اسمیر بهتر از همه کار کردند.
 
دکتر پونه پیرجانی پزشک خبره طب حمایتی تسکینی و مدیر آموزش و پژوهش آلا در خصوصمبانی و اصول مراقبتهای طب حمایتی تسکینی صحبت کرد.
 
دکتر سوزان حجت معاون آموزش و پژوهش و تضمین کیفیت آلا نیز در مورد ملزومات راه‌اندازی مراکز طب حمایتی تسکینی مطالبی بیان کرد.
 
دکتر اثنی عشری، مشاور امور بانوان، به معرفی گروه پزشکی اجتماعی پرداخت و آمادگی برای فعالیت در زمینه پیشگیر ی از سرطان اعلام آمادگی کرد و گفت: پروژه‌های تحقیقاتی، برای شناخت عوامل خطر آغاز شده است.
 
 بازگشت
نظرات بینندگان :
نظر شما :
   
نام*
ایمیل* ایمیل محفوظ می باشد
نظر*
کد امنیتی*
کد امنیتی

7643ت5ت4

کلیه حقوق این سایت متعلق به مجمع خیرین سلامت استان همدان می باشد